T.G.S.D Tarafından S.G.K. Kurumuna Bildiri

Genel Müdürlüğü Sayın Yetkili, Gözlük çerçeveleri garanti belgeleri üreticiler, ithalatçılar, toptan ve pazarlama şirketleri tarafından bastırılmaktadır.

Gözlük çerçeveleri garanti belgeleri üreticiler, ithalatçılar, toptan ve pazarlama şirketleri tarafından bastırılmaktadır. Basım, dağıtım ve seri numarası basma ve takip etme sorumluluğu tedarikçi firmalardadır. Optisyenlik müesseselerine sattıkları Gözlük çerçevelerinin yanında adedi kadar bu garanti belgeleri de verilmektedir. Optisyenlik müesseseleri de tedarikçilerden aldıkları seri nolu bu garanti belgelerini Kurumunuzun yaptığı çerçeve bedeli ödemesi kapsamında vatandaşlarımıza vermektedirler.
 
Son günlerde Kurumunuzun “mükerrer seri nolu” garanti belgelerine ödeme yapmaması kararı binlerce optisyenlik müessesini mağdur etmiştir. Seri numarası basım ve takibi sorumluluğu kesinlikle toptan tedarikçilerinindir, optisyenlik müesseselerinin değildir. Bazı tedarikçiler seri numarası takibini yapamadığı, ihmal ettiği veya düzgün takip edemediğinden dolayı optisyenlik müesseseleri mağdur olmaktadırlar.

TEDARİKÇİNİN OPTİSYENLİK MÜESSESESİNİN BASTIĞI

SERİ NO            SİSTEME YAZDIĞI SERİ NO                                SGK
Seri  A  No:12345          A12345                                                  Kabul Etmiyor
Seri  A  No:12345          12345                                                   Kabul Ediyor
Seri  No : A12345          A12345                                                 Kabul Ediyor
Seri  No : A12345          12345                                                  Kabul Etmiyor

Derneğimize üye tüm tedarikçi firmalar konu ile ilgili aylar öncesinden bilgilendirilmiş ve seri numarasından emin olamayan üyelerimizden bazıları mükerrer olan garanti belgelerini yenileri ile değiştirmişlerdir. Fakat bu değişim sırasında seri numaralarının başına konacak olan HARFLERİN basıldığı konum Kurumunuzca Kabul edilmediğinden halen mükerrer gözükmektedir. Kurumunuzun ve Optisyenlik müesseselerimizin mağduriyetini gidermek amacıyla derneğimiz tüm üyelerine tekrar bilgilendirme yapmış ve durumun aciliyetini yinelemiştir. Bununla birlikte gerek internet sitemiz gerekse de üyelerimiz aracılığı ile üyemiz olmayan diğer tedarikçilere de ulaşılmış ve derhal garanti belgelerini değiştirilmesi talep edilmiştir.
 
Takdir edersiniz ki milyonlarca garanti belgesinin düzeltilmesi zaman alacaktır. Bu sebepten dolayı, uygun görülmesi halinde düzeltme için tedarikçilere ve optisyenlik müesseselerine 01 Ocak 2012 tarihine kadar süre tanınmasını ve bu sure zarfında Kurumunuz tarafından ödemesi yapılmayan mükerrer gözüken seri nolu garanti belgelerinin ödemesinin yapılmasını arz ederiz.idunt egestas adipiscing neque feugiat blandit magnis.

Diğer Faaliyetlerimiz:

Haber & Duyurular